Badania Wydolnościowe w Sportslab - specjalne warunki dla NB!

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   06 Styczeń 2018   18:01:32

 START Aktualności 2014 Badania Wydolnościowe w Sportslab - specjalne warunki dla NB!
Badania Wydolnościowe w Sportslab - specjalne warunki dla NB!

Badania Wydolnościowe w Sportslab - specjalne warunki dla NB!

 Autor: Michał Złotowski Czwartek,  17 Lipiec 2014,  22:25 Odsłon: 2697 Drukuj 

Nysa Biega została Partnerem Firmy Sportslab, zajmującej się profesjonalnymi badaniami wydolnościowymi dla biegaczy i triathlonistów !

W formularzu zgłoszeń wpisujemy "Nysa Biega"

zapisy na najbliższe terminy (w tym Oława - 2 sierpnia i Wrocław - 3 sierpnia!) odbywają się online: sportslab.pl/badania-wydolnosciowe/najblizsze-terminy-badan

Proszę pisać do mnie na lub sms-ować 665 237 209

w celu uzyskania informacji, dotyczącej warunków cenowych dla członków Nysa Biega! Ale już Wam powiem, że są rewelacyjne i po prostu nie ma innej opcji - formę przenosimy na wyższy poziom ! Pisać! nie szczypać się, odpiszę na pewno!

Badania obejmują:

bezpośrednie badanie m.in. VO2max (maksymalnego minutowego poboru tlenu), HR max (maksymalnego minutowego tętna), VE max (maksymalnej minutowej wentylacji płuc), kosztu energetycznego i fizjologicznego wysiłku.

wyznaczenie indywidualnych progów metabolicznych (tlenowy-LT i beztlenowy-RC)

wyznaczenie indywidualnych zakresów intensywności wysiłku (stref wysiłkowych)

bieżącą konsultacje wyników z fizjologiem SPORTSLAB™

opracowanie wyników i ich analiza przez fizjologa SPORTSLAB™ wraz z zaleceniami treningowymi

Gratis:

badanie składu ciała z określeniem zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej na profesjonalnym analizatorze medycznym marki Tanita BC-418

indywidualny tygodniowy plan treningowy, opracowany na podstawie otrzymanych wyników badań

Po co Tobie badania wydolnościowe?

Wydolnością fizyczną określamy zdolności organizmu do wykonywania wysiłków na żądanym poziomie i zdolności do szybkiej i skutecznej regeneracji. Nasze możliwości wysiłkowe zależne są od wielu czynników i zmiennych. Kształtowanie wydolności to proces złożony, w którym możemy popełnić sporo błędów. Odpowiednie badania i testy pomagają w ocenie stanu przygotowania fizycznego i minimalizują możliwości popełniania błędów treningowych. Znajomość swojego organizmu i jego fizjologii jest niezbędna w procesie treningowym.

Często popełnianym błędem jest obciążanie organizmu nadmiernym wysiłkiem. Wielu sportowców, chcąc poprawiać swoje wyniki trenuje ponad swoje możliwości. Efektem jest pogorszenie rezultatów sportowych lub kształtowanie innych form niż założone. Doprowadzić możemy nawet do przetrenowania i kontuzji tym samym pozbawiając się szans na sukces. Badanie wydolności i prawidłowa analiza wyników jest jedynym sposobem na poznanie zdolności wysiłkowych i prawidłowe dobranie intensywności treningów.

Kolejnym częstym błędem jest monotonia treningowa i brak periodyzacji, czyli zmienności treningu w czasie. W zależności od tego, z jaką intensywnością trenujemy i ile czasu zajmuje trening mamy do czynienia z usprawnianiem określonych mechanizmów naszego ciała. Dzięki badaniom dokładnie wiemy, jakie są zakresy intensywności treningu, jaka intensywność kształtuje wydolność, wytrzymałość czy wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Nasz trening staje się świadomy, skuteczny i ukierunkowany na wyznaczony cel!

Trening staje się skuteczny, gdy organizm jest odpowiednio stymulowany poprzez wysiłek. Jeśli obciążenia będą zbyt duże lub niewystarczające nie osiągniemy zamierzonego efektu.

1
2
3
4
 Odsłon galerii: 4820 Obrazów: 4

KOMENTARZE

 złoty
 22-07-2014 (14:58)
zmiana terminu badań we Wrocławiu - badania odbędą się 16stego sierpnia!

DODAJ KOMENTARZ

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Badania Wydolnościowe w Sportslab - specjalne warunki dla NB!

© 01-01-2009 Hinosz!