IV Bieg Niepodległości - Dobrodzień

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   06 Styczeń 2018   18:00:18

 START Aktualności 2010 IV Bieg Niepodległości - Dobrodzień

IV Bieg Niepodległości - Dobrodzień

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:21 Odsłon: 3231 Drukuj 
IV Bieg Niepodległości - Dobrodzień

Biegi uliczne w Dobrodzieniu to już tradycja, standard i marka - bardzo dobrze znane i doceniane w środowisku biegaczy. W lipcu organizowana jest licznie i mocno obsadzona "Dobrodzieńska Dycha" (czyli bieg na 10 km), w listopadzie Bieg Niepodległości "O srebrny Sygnet z Orłem w Koronie" na dystansie 5 km (jest to dokładnie połowa trasy "Dobrodzieńskiej Dychy"). O ile "Dycha" to kilkuset uczestników, wysoki poziom sportowy, rozmach organizacyjny, to "Piątkę" należy uznać za bieg kameralny, z fajną sportową atmosferą. Biegacze cenią sobie szczególnie płaską, asfaltową trasę, która przez większą część dystansu przebiega w leśnej scenerii. Na tegoroczną IV edycję Biegu Niepodległości tym razem wybrało się dwóch przedstawicieli NYSA BIEGA: Wojciech Tasarek (rocznik 1996) i Ryszard Tasarek (rocznik 1952). Dla Wojtka był to debiut w biegach ulicznych, dla jego taty był to 44 (!) start w ciągu ostatnich 2 lat.

Jak już jest "tradycją" w Dobrodzieniu, nie dopisała pogoda - było zimno (6 st. C), wiało i padał deszcz - co, oczywiście, miało wpływ na poziom sportowy. Bieg ukończyło 88 osób, co jest nowym rekordem frekwencji. Nasi zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty:

Wojciech Tasarek - 44 miejsce, czas 23min.19sek. - w grupie najmłodszych uczestników (poniżej 16 lat) był najszybszy - bardzo udany debiut!

Ryszard Tasarek - 25 miejsce, czas 21min.13sek. - czas lepszy o 20 sek. w stosunku do biegu w 2009 roku

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom udanego występu!

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

IV Bieg Niepodległości - Dobrodzień

© 01-01-2009 Hinosz!